• Domů
  • Bělicí pásky na zuby: Jejich přínosy a rizika

Bělicí pásky na zuby: Jejich přínosy a rizika

Bělicí pásky na zuby: Jejich přínosy a rizika

Bělicí pásky na zuby: Magicalký zdroj bílých úsměvů

Bělicí pásky na zuby vylézají jak houby po dešti na trhu vysoce estetické péče o zuby. Tyto miniaturní pruhy jsou plné bělícího gelu, který pomáhá odstraňovat skvrny a zanechat naše zuby světlé a bílé. Jak pěkně to zní, že? Ale, kolemjdoucí, pozor! Nejsou to kadeřnické pruhy, které si dáte do vlasů pro jiskřivé prameny. Přestože vypadají nevinně, bělicí pásky na zuby mohou mít i své rizika.

Šampon nebo bělicí pásky? Jak fungují bělicí pásky na zuby?

Není to magie, miláčkové. Bělicí pásky na zuby jsou naložené chemickými látkami jako je peroxid karbamidu nebo peroxid vodíku. Tyto látky reagují s barvou zubů a odstraňují skvrny nanesené po dlouhých letech pití kávy, čaje, nebo ne, nenechávejte se mýlit, ne všichni jsme svatí - kouření.

Zubní pasta je k pití čaje, zatímco s bělicími páskami jste na viagře. Jsou to silné látky, které se dostávají pod povrch zuba a dosáhnou místa, kam kartáček nemůže (a ne, nemyslím to jako nějakou perverzní analogii). Zkrátka a dobře, bělicí pásky vám dají jasné a sněhově bílé zuby, které mohou konkurovat dokonce i samotnému Bradu Pittovi.

Jasně a zářivě bílé zuby: Přínosy bělicích pásek na zuby

Bělení pásky na zuby jsou jako kosmetická nálepka pro dospělé. Kromě bílých zubů nabízejí další přednosti. Jejich použití je tak jednoduché, jako byste měli sundat škrabošku. Už žádné cesty za drahými kadeřnickými salony nebo dentálními chirurgy.

Je mnohem jednodušší používat bělicí pásky než se pokoušet ovládnout správnou techniku čištění zubů. A pak tu je ten úspěch, když se podíváte do zrcadla a uvidíte, jak se váš úsměv stává světlejším a světlejším. Jak říkám mému malému Vítovi - úsměv, který září, vám může otevřít všechny dveře na světě.

Chůzi po tenkém ledu: Rizika bělicích pásek na zuby

Ale kde je slunce, tam je také stín. Existují také rizika spojená s bělicími páskami. Jako první, mohou způsobit citlivost zubů. Pokud se rozhodnete vydat na cestu bělicích pásek, mohli byste čelit nepříjemným pocitům, když si dáte tu sklenici ledové vody nebo horkou kávu.

Dalším rizikem je nerovnoměrné bělení. Rozhodněte se pro bělicí pásky, které mají stejnou šířku jako vaše zuby, aby nedošlo k nerovnoměrnému bělení. A neposledním rizikem je možnost poškození dásní. Toto riziko se zvyšuje, pokud pásky nekontrolovaně umístíte příliš blízko k dásním.

Metody redukce rizik spojených s bělicími pásky

Dle mého názoru je nejlepší cesta předcházení než léčení. Pokud se rozhodnete používat bělicí pásky, určitě se obraťte na svého zubaře. On vám poradí, jak správně pásky používat, a jak často je lze aplikovat. Tím zredukujete rizika spojená s jejich používáním.

Co také pomáhá je dobrá zubní hygiena. Pravidelné čištění a používání zubní nitě jsou nejdůležitějšími faktory pro zdravý úsměv. A nezapomínejte také na pravidelné návštěvy u zubaře. Vím, většina z nás má strach z návštěvy zubaře, ale je to jedna z těch nezbytných věcí, které musíme udělat pro naše zdraví.

Moje zkušenost s bělicími pásky na zuby

A teď k mé zkušenosti s bělicími páskami na zuby. Stává se to často, že mi napsou výrobci takovýchto produktů a požádají mě, abych je vyzkoušela a napsala o nich na svém blogu. A bělicí pásky na zuby nebyly výjimkou.

Na začátku jsem byla nadšená. Konečně zářivě bílé zuby. Ale po nějaké době jsem začala pociťovat tu nepříjemnou citlivost. Ano, zuby mi byly bělejší, ale také citlivější. Rozhodla jsem se proto udělat si přestávku od bělicích pásek.

Po nějaké době jsem se rozhodla to zkusit znovu, ale tentokrát pod dohledem mého zubaře. A voila! Všechno šlo hladce. A tak se moje zuby staly bělejší bez jakýchkoli vedlejších účinků.

Takže milé (a milí), pokud se rozhodnete pro bělicí pásky na zuby, nezapomínejte, že se jedná o produkty s chemickým složením a je dobré konzultovat jejich použití s odborníkem. A také nezapomínejte na své pravidelné rituály péče o ústní dutinu. Vždyť víme, že předcházení je vždy lepší než léčba, že?

Lenka Novotná

Lenka Novotná

Napsat komentář