• Domů
  • Co na bílé zuby?

Co na bílé zuby?

Co na bílé zuby?

Jak správně čistit zuby?

Jako matka a milovnice zdravého životního stylu jsem vždy zdůrazňovala význam správné hygieny dutiny ústní. Nejenže čisté zuby zaručí příjemný dech, ale také přispívají k celkovému zdraví. Asi všichni známe ten pocit, kdy se probudíme ráno a první věc, kterou chceme udělat, je vyčistit si zuby. Ale jak správně čistit zuby? Je to skutečně tak jednoduché, jak se zdá?

Ema, moje nejstarší, se mě jednou – při svém obvyklém večerním ritualu - zeptala: "Mami, proč musím čistit zuby tak dlouho?". Musela jsem se usmát. Jak to mám vysvětlit sedmileté holčičce? Řekla jsem jí, že je to základní krok k bílým a zdravým zubům. Takže každý den ráno a večer si čistíme zuby minimálně dvě minuty.

Cestování na cestě k bílým zubům: Stomatologové jsou naši přátelé

Někdy může být návštěva u zubního lékaře trochu děsivá. Můj syn Martin měl vždy strach z návštěvy u zubního lékaře. Ale tak, jak jsem ho snažila uklidnit, je to nezbytné pro zdravé a bílé zuby. Profesionální čištění zubů u stomatologa se doporučuje alespoň dvakrát ročně. Dokázalo by to odstranit veškerý povlak a skvrny, které domácí čištění nedokáže.

Možná si říkáte, že to není potřebné, přeci jen, kdo by chtěl dvakrát do roka sedět na zubním křesle. Ale věřte mi, že jednou jsem se sama přesvědčila, že je to potřeba. Po kontrolování svého jídelníčku a dodržování zubní hygieny jsem si všimla, že mí zuby nejsou tak bílé, jak bych si přála. A tak jsem navštívila svého zubního lékaře a byla jsem šokována, když mi oznámil, že mám zubní kámen. Takže nezapomeňte, důkladné vyčištění zubů u odborníka je klíčem k bílým a zdravým zubům.

Jezte správně! Správná strava přispívá k bělosti zubů

Věděli jste, že to, co jíme a pijeme, může ovlivnit barvu našich zubů? Beru to jako další důvod, proč se zdravě stravovat. Kopřivový čaj a mrkve, to jsou moje tajné zbraně pro bílé zuby. Většina z nás ví, že kafe, červené víno, tmavé nápoje a kouření mohou způsobit zbarvení zubů, ale co méně známé viníky? Určitě víte, že i některá zdravá jídla mohou zubům škodit. Ovoce jako je třešeň, borůvka nebo malina obsahují silné pigmenty, které mohou skvrnit naše zuby.

Bič na skvrny: Domácí bičování zubů

Všichni chceme, aby naše zuby vypadaly co nejlepší. Existuje spousta různých výrobků, které můžete vyzkoušet k dosažení bělejších zubů. Některé jsou účinnější než jiné a některé mohou být dokonce škodlivé pro zuby, pokud je používáme příliš často. Já osobně jsem velkým fanouškem přírodních řešení a somáček jedlý je můj favorit. Správným použitím mohl tento bílý prášek výrazně zlepšit barvu mého chrupu.

Moje kočka, Berta, se nestará o whitening treatments. Ale tehdy, když si to vyzkoušela, byla nadšená. Možná si říkáte: „Pavlíno, kočky nemají bílé zuby!“ Ale věřte nebo nevěřte, bez olivy a jílu by Berta nemohla mít svůj křehký úsměv!

Zbraň na skvrny: Kurkuma a kokosový olej

Jednou jsem četla o tom, jak kurkuma a kokosový olej mohou pomoci vybělit zuby. Určitě jste už slyšeli o tomto přírodním řešení. Přiznávám, že jsem byla skeptická. Jak mohou tyto žluté a olejovité substance vybělit zuby? Ale věřte mi na slovo, funguje to!

Zuby jako perly: Konečné rady

Při úsilí o bílé zuby je důležité myslet na to, že zubní sklovinu můžeme snadno poškodit extrémními metodami bělení. Já rozhodně nedoporučuji používat bělící pasty každý den, protože mohou být příliš drsné. Místo toho se zaměřte na správnou hygienu a zdravý životní styl. A na závěr - nezapomeňte se usmívat. S úsměvem vypadají všechny zuby bělejší!

Pavlína Sternová

Pavlína Sternová

Napsat komentář