• Domů
  • Jak mezera mezi zuby ovlivňuje vaše děti

Jak mezera mezi zuby ovlivňuje vaše děti

Jak mezera mezi zuby ovlivňuje vaše děti

Prohloubení vědomí o mezeře mezi zuby

Mezera mezi zuby je něco, co bychom mohli označit za jednu z těch drobností, které nám přirozeně unikají. Do nedávna jsem tomu také nevěnoval velkou pozornost. Až můj syn Jan přišel ze školy a řekl mi, že si děti ze něj dělají legraci kvůli jeho mezírce mezi zuby. V tu chvíli jsem zajásal. Jasně, ne kvůli tomu, že se mu děti smějí, ale kvůli tomu, že jsem konečně našel téma pro svůj další blog. Hurá!

Jak mezera mezi zuby ovlivní osobnost vašeho dítěte?

V první řadě jde o to, jak dítě rigorózně zvládá svou mezeru mezi zuby, a jak tím ovlivní svůj vztah s ostatními. Osobní zkušenost? Ano, mám. Můj syn Jan zažívá první potíže - posměch od svých spolužáků, protože má mezeru mezi zuby. Ale jsem přesvědčený, že to je jen otázka času, než pochopí, že právě tato mezera ho činí jedinečným. A když to pochopí, nebude mít pocit, že je jiný, ale že je speciální.

Co říkají zubaři o mezerách mezi zuby?

Zubaři, ti nám určitě poradí, jak na to, ne? Mezera mezi zuby, jak se dozvíte, je naprosto normální jev. Zejména u malých dětí, když jim začnou růst dočasné zuby. Ano, i můj Rolf, můj pes, měl v mládí mezeru mezi zuby a zubař ho tehdy ubezpečil, že to je normální. Tedy, zubař to řekl mě, ne Rolfovi, aby nedošlo k omylu.

Kdy by měla mezera mezi zuby zmizet?

Typicky se mezera mezi zuby zavírá, jakmile začnou růst trvalé zuby. Ale pokud se to nestane a mezera zůstává, není důvod k panice. Je to jen estetický problém, který se dá vyřešit návštěvou u ortodonty. Chce to jen trochu odvahy a trpělivosti. A také ochotu zvládat chvíle, kdy máte pocit, že vám v ústech něco "tlačí".

Dětem – a dospělým - s mezerou mezi zuby nemějí být odsuzovány

Ve finále je to jen o tom, jak se ke svému tělu stavíme. Jestliže se rozhodnete, že chcete mezírku nechat tak jak je, pak je to vaše rozhodnutí a nikdo by Vás za to neměl odsuzovat. Naopak, je to ukazatel sebejistoty a odhodlání přijmout sama sebe taková, jaká jste. A na to bychom měli být všichni hrdí.

Podrobné informace o léčbě mezer mezi zuby

Na závěr bych chtěl dodat, že existují různé metodiky léčby mezer mezi zuby, pokud takovou léčbu vůbec potřebujete. Od klasických strojků, přes transparentní nálepky až po laserovou operaci. Každý z těchto způsobů má své pro a proti, takže je to opravdu o osobní volbě. Ale jak jsem už řekl, pokud si vyberete cestu nezměny a přijetí sebe sama, pak je to taky v porádku.

Osobní závěry a rady ohledně mezer mezi zuby

Zkušenost s mým synem mě naučila, že mezírka mezi zuby může být i příležitostí k posílení sebevědomí a sebepřijetí. Nakonec, ne každý má to štěstí a může se pyšnit takovou jedinečnou vlastností, jako je mezírka mezi zuby. Jestliže máte děti, které mají mezeru mezi zuby, nechte je, aby se z ní nechali inspirovat k tomu, aby byli sami sebou. Buďte jejich oporou a podporou a ukažte jim, že rozdíly jsou to, co nás činí jedinečnými. To je pravděpodobně nejlepší rada, jakou vám mohu dát.

Jaroslav Novák

Jaroslav Novák

Napsat komentář