• Domů
  • Keramické rovnátka: Jaké jsou možnosti pro citlivé zuby

Keramické rovnátka: Jaké jsou možnosti pro citlivé zuby

Keramické rovnátka: Jaké jsou možnosti pro citlivé zuby
Keramické rovnátka: Jaké jsou možnosti pro citlivé zuby

Proč zvážit keramické rovnátka?

Možná si říkáte, proč bych měla zvážit keramické rovnátka? Jsou dražší, než kovové, pravda. Ale tyto moderní zázraky v oblasti zubní ortodoncie jistě stojí za to. Jednou z hlavních výhod keramických rovnátek je jejich esteticky líbivý vzhled. Pokud jste jako já a Ema, moje dospívající dcerka, která teď řeší rovnátka, chcete, aby byly naše zuby co nejméně nápadné. Jste na pravém místě!

Druhou výhodou je, že keramické rovnátka jsou schopná přizpůsobit se přirozené barvě vašich zubů. Zároveň mohou být pro citlivé zuby méně podráždění. Kdo by to mohl vědět lépe než já. Když jsem byla mladší, můj zubní lékař mi dal keramické rovnátka. A musím potvrdit, že mnou tehdy tak obávaná bolest byla minimální.

Rozhodování zubařem a průběh léčby

Petr, můj manžel do sebe ráno pustil sklenici ledové vody a celý den třasl sebou. Není divu, že má citlivé zuby! Jestliže i vy trpíte na citlivé zuby, rozhodně nepodceňujte výběr správných rovnátek. Zkonzultujte to vždy se svým zubařem.

Nemusíte se obávat, že by keramická rovnátka mohla být pro vaše zuby nevhodná. Pokud jste se rozhodli pro denne rovnátka, je důležité sledovat všechny instrukce svého lékaře. Důkladné čištění a oplachování stojí za to, protože rovnátka, ať už jakékoliv, můžou zvyšovat riziko zubního kazu.

Hodí se keramická rovnátka pro dospělé?

Výběr rovnátek není jen záležitostí dětí a dospívajících. Stejně jako já, i dospělé osoby se mohou rozhodnout pro nošení rovnátek. A pokud si již nepřejete kovový úsměv, keramická rovnátka jsou skvělou alternativou.

Martin, náš syn, nyní studuje na univerzitě a také nosí keramická rovnátka. Většina jeho přátel si ani nevšimla, že je má, dokud se jim o tom nesvěřil. Ale teď se samozřejmě chlubí bílým a rovným úsměvem!

Doba nošení keramických rovnátek

No a jak dlouho vlastně budete tyto malé krásky nosit? No, to záleží na několika faktorech, včetně toho, jak vážné jsou vaše problémy se zuby. Někteří lidé mohou nosit rovnátka jen několik měsíců, zatímco jiní je mohou nosit po dobu několika let. Martin měl svoje rovnátka na zubech skoro tři roky, zatímco já jsem je nosila jen rok a půl.

Jak se o keramická rovnátka starat?

I když keramická rovnátka vypadají hezky, potřebují trochu lásky a péče. Co to pro vás znamená? Čištění, čištění a… ano, uhádli jste, ještě víc čištění! Pokud chcete, aby vaše rovnátka vypadala co nejlépe a fungovala tak, jak by měla, budete je muset čistit minimálně dvakrát denně.

Ale nebojte, není to tak složité, jak to zní. Jednoduše použijte zubní kartáček, zubní pastu a dentální nit. A pamatujte na to, že jídla a nápoje, které barví zuby, mohou zbarvit i vaše keramické rovnátka. Takže si dopřejte red wine a kávu s mírou!

Napsala Pavlína

Pavlína Sternová

Pavlína Sternová

Napsat komentář