• Domů
  • Dentální zrcátko - klíč k dokonalému úsměvu

Dentální zrcátko - klíč k dokonalému úsměvu

Dentální zrcátko - klíč k dokonalému úsměvu

Dentální zrcátko - tvůj nejlepší parťák v péči o úsměv

Dentální zrcátko je jedním z klíčů, jak dosáhnout skutečně dokonalého úsměvu. Alespoň tak tvrdí můj zubař, který mi ho neustále nasazuje při každé kontrole. Já jako laik bych řekl, že zuby si můžu čistit klidně i beze zrcátka, ale pak bych si asi nepovšiml, když mi v zubech uvízne něco, co tam rozhodně nepatří. A tak bych se šel ztrapnit před Ivo, když bych jí chtěl ukázat mé oslnivě bílé zuby, které by na něj v té chvíli koukal kousek špenátu z večeře.

Galerie typů dentálních zrcátek

Zajímá vás, jaké typy dentálních zrcátek existují? Já přiznám, mě to také dokázalo zaujmout, a tak jsem pro vás připravil malou galerii rozmanitých typů, které by vás mohly zaujmout. Jednotlivé modely se liší v provedení držadla, ve velikosti zrcátka, a některá z nich dokonce obsahují i LED osvětlení.

Dentální zrcátko jde ruku v ruce s dobrou ústní hygienou

Mnohokrát jsem se setkal s tím, že lidé podceňují ústní hygienu. Čistí si zuby, ale zapomenou na jazyk, dásně nebo mezizubní prostory. A pak se diví, proč mají potíže se zuby nebo se špatným dechem. Proto vždy rád zdůrazňuji, jak je důležité si správně čistit zuby a jak velkou roli v tom hraje dentální zrcátko. Ivo by mohla vyprávět, jak ji to změnilo život, když jsem ji konečně přemluvil, aby začala používat dentální zrcátko. Ale tu příhodu si nechám na příště.

Proč si pořídit dentální zrcátko?

Nechápete, proč byste si měli pořídit dentální zrcátko, když vám stačí to běžné zrcadlo v koupelně? Věřte mi, s dentálním zrcátkem získáte úplně jiný, detailnější pohled na své zuby. Je to jako kdyby byly vaše zuby pod mikroskopem. A právě to vám umožní si všimnout i těch nejmenších problémů, jako je začínající zubní kaz nebo zánět dásní. A včasné zjištění těchto problémů může předejít mnoha nepříjemnostem v budoucnu.

Jak správně používat dentální zrcátko?

Možná se ptáte, jak se vlastně dentální zrcátko používá. Já vám to prozradím! Ideální je používat ho při každém čištění zubů. Stačí si ho přidržet tak, aby jste měli co nejlepší výhled na zuby. Měli byste si ho držet tak, abyste viděli do všech koutů úst, aby vám neuniklo nic podstatného. Uvidíte, že se časem stanete mistrem v používání dentálního zrcátka.

Moje tipy a triky pro péči o zuby s dentálním zrcátkem

A kdo by nechtěl znát tipy a triky od někoho, kdo už má s dentálním zrcátkem zkušenost? Já vám je rád sdělím! Jedním z mých oblíbených je pravidlo, že si zuby čistím vždy alespoň dvě minuty. Doma mám v koupelně stopky, které mi vždy řeknou, kdy je čas zubní pohádky za mnou. Dalšími tipy mohou být různé metody čištění zubů, jako je například metoda Bass nebo metoda Fones. No a samozřejmě nezapomeňte na správné čištění jazyka a mezizubního prostoru, ať máte dokonalý úsměv!

Můj život s dentálním zrcátkem - závěrečná historka

A aby to nebylo jenom o teorii a suchých faktech, tak vám na závěr povím ještě jednu historku z mého života. Jednoho dne jsem zapomněl v práci své dentální zrcátko. Vsadím se, že hodně z vás teď říká: "Jak můžeš zapomenout dentální zrcátko v práci, Jakube?" Ale věřte mi, lze to. A tak jsem si musel ten den vystačit jen se zrcadlem v koupelně. A když jsem pak večer přišel domů a koukal jsem se na své zuby, tak jsem zjistil, že mám mezi zuby doslova zahradu. Takže jsem vzal kartáček, nit a začal očistu. A potom, když jsem se podíval na své zuby v dentálním zrcátku, tak jsem se na sebe mohl opravdu usmívat. A tak jsem se tedy usmál, až se uši klepaly.

A to je tedy konec mého článku o dentálním zrcátku. Doufám, že jsem vás přesvědčil o tom, jak důležitým pomocníkem je dentální zrcátko v péči o úsměv. A pokud jste se ještě nerozhodli, zda si pořídit dentální zrcátko, tak doufám, že vám moje zkušenosti a tipy pomohly v rozhodnutí.

Držím palce a přeji, abyste měli co nejkrásnější úsměv! Usmívejte se, život je krásný!

Jakub Novotný

Jakub Novotný

Napsat komentář