• Domů
  • Jak čistit rovnátka invisalign?

Jak čistit rovnátka invisalign?

Jak čistit rovnátka invisalign?

Úvod do světa rovnátek invisalign

Potěšil jsem se, když mi zubař oznámil, že budu potřebovat rovnátka. Ne, rozumím vám, přesně co si myslíte, nejdříve jsem se ošil. Bylo mi trošičku nepříjemné při pomyšlení na armádu oceli v mých ústech. Ale pak mi pan doktor přišel s nádherným řešením - rovnátka Invisalign. "Cože?" Žádný řetězce oceli, žádné dráty či šrouby, pouze průhledné, téměř neviditelné rovnátka. Byl jsem na to zvědavý. A pak jsem se dozvěděl o údržbě a hygieně. "Jak to správně čistím?", zeptal jsem se. Tak dnes pro vás mám, milí přátelé, návod na očištění rovnátek Invisalign, jako by to nikdy nepotřebovalo čistění.

Pravidla při jídle a pití

Moje první kroky v údržbě rovnátek invisalign mě dovedly k pravidlům při jídle a pití. Můj zubař mi vysvětlil, že rovnátka bych měl vždy vyndat při jídle a pití, což mi přišlo jako rozumné řešení. Ale co když jím nebo piji něco během dne? Mám si vyndávat a nasazovat rovnátka pořád? Ano, byla to trochu výzva - představit si, že budu muset na veřejnosti vyndavat a nasazovat své rovnátka, mě zpočátku děsilo. Ale pak jsem si uvědomil, že to je pro vlastní dobro. Leckdo mi řekl, že to není tak špatné, jak to zní, a měli pravdu. Pravidelné vyndávání rovnátek před jídlem a pitím je důležitým krokem k jejich správné péči a čistotě. A dokonce i můj pes Max to už začal chápat!

Čištění rovnátek přímo po jídle

A proč máme vyndávat rovnátka před jídlem a pitím? Jednoduše proto, že se poté snáz čistí. Rozhodně bychom neměli nechat jídlo a nápoje usazovat na rovnátkách. Říká se, že čím dříve, tím lépe, a to platí i pro čištění průhledných rovnátek Invisalign. Samozřejmě, rychlejší je jen rychlé opláchnutí, ale věřte mi, i takové malé kroky mohou pomoci. Já to třeba dělám vždy, když vezmu k obědu svačinu nebo sklenici pomerančového džusu. Je to pouhý moment a zpět mám své průhledné kouzlo v puse. No, a také je to výborný způsob, jak si připomenout, že bych měl vyčistit a vypláchnout svá ústa.

Je čas na hloubkové čištění

Když jsme už u toho čištění, je dobré vědět, že rovnátka Invisalign vyžadují i hloubkové čištění. Jak často? Mythbuster Time - ne každý den! Přestože se může zdát, že byste je měli čistit každý den, není tomu tak. Moje pravidlo je jednoduché - hluboce je čistím dvakrát týdně. Aha, takže hloubkové čištění znamená hodinu čištění, že? No, není tomu tak. Pokud používáte správné nástroje, vyčistíte rovnátka během pár minut. Vždy si vezmu jeden ze svých oblíbených čisticích roztoků pro rovnátka, namočím je do něj a pak je očistím kartáčkem. Je to stejně jednoduché jako čistit zuby - nebo ještě jednodušší Někdy mi připomíná dobu, kdy jsem učil svého syna Otakara čistit si zuby. Jakmile vám to vejde do krve, stane se to rutinou.

Jak udržovat rovnátka v čistotě během dne

A co když jsem na cestách nebo v práci? Můžu je očistit stejným způsobem, jako když jsem doma? Ano i ne. Jelikož nemám vždy k dispozici vše, co potřebuji, musím být kreativní. Nechci, aby moje rovnátka Invisalign napadla bakterie nebo se znečistila. A tak mám vždy po ruce malý cestovní kit s čistícím roztokem pro rovnátka, malý kartáček a několik párů nových, čistých rukavic. Tyto drobné položky mě udržují v bezpečí, ať už jsem kdekoliv.

Supertip: jak udržovat rovnátka čistá přes noc

A nakonec něco, co mě naučil můj zubař a co mi pomáhá udržovat mé rovnátka Invisalign čisté - a to je nechat je přes noc v čisticím roztoku! To je tak jednoduché, ale tak účinné. Ravu čištění jsem dříve považoval za obrovskou výzvu, ale jakmile jsem si tuto rutinu osvojil, stala se součástí mého večerního režimu. Stejně jako vyčištění zubů nebo odstranění make-upu, je to něco, co bychom měli dělat pravidelně, aby naše investice do krásného úsměvu vydržela co nejdéle.

V tomtu článku jsem se pokusil shrnout vše, co jsem se naučil o čištění rovnátek Invisalign. Nechci se tvářit jako odborník, ale jsem někdo, kdo je prošel téhož procesu jako vy, a rád se podělím o své zkušenosti. Doufám, že jsem vám mohl předat několik cenných tipů a triků, které jsem se naučil během své cesty k krásnějšímu úsměvu. Invisalign může být skvělým řešením, pokud potřebujete rovnátka, která nejsou vidět a jsou snadná na údržbu. Takže pokud jste na stejné lodi jako já, držím vám palce!

Karel Vrba

Karel Vrba

Napsat komentář