• Domů
  • Pravda o opalescence bělení: Mýty a fakta

Pravda o opalescence bělení: Mýty a fakta

Pravda o opalescence bělení: Mýty a fakta

Co je to opalescence bělení? Vysvětlení pro laiky

Teď už jsem se rozhodl to vzít za jisté a říct vám pravdu o tom, co je opalescence bělení. Často jde o slovo, které se hodí do rozhovoru na večírku, který skončí otázkou: "Co to vlastně je?" A já to chápu, protože jsem se několikrát ocitl na stejném místě. Ale nebojte se, dnes vám to všechno vysvětlím.

Opalescence je bělicí systém, konkrétně metoda, která pomáhá lidem dosáhnout bělejších zubů. Tento proces využívá chemické látky, které jsou účinné při rozkladu barevných molekul, které způsobují zabarvení zubů. Helena, moje žena, k tomuto typu bělení řekla: "To je jako kouzelná hůlka pro zuby!" Asi bych to nevyjádřil líp.

Mýty a fakta o opalescence bělení

Probíráme pravdu versus fikci, když dojde na opalescence bělení. Existuje tolik mýtů a polopravd o tomto procesu, že je těžké rozlišit fakta od fikce. Ale pokusme se to zjednodušit.

Mýtus číslo jedna je ten, že opalescence bělení zničí vaše zuby. To je taková hloupost, kterou by měl každý ignorovat. Bělicí proces je bezpečný, pokud se provádí správně a pod dohledem profesionála. Je totiž pravda, že chemické látky použité v tomto procesu mohou být silné, ale pokud se používají odpovědně, jsou pro zuby naprosto bezpečné.

Tipy pro maximální efekt opalescence bělení

Dobrá, teď, když už víme, co je opalescence bělení a že mýty kolem toho jsou jen pohádky, pojďme se podívat na to, jak si s tím poradit co nejefektivnější.

První rada, kterou bych měl, je najít si odborníka. Víte, jak jsem řekl, že chemikálie jsou silné a mohou být nebezpečné? No, pravda zní tak, že mohou být nebezpečné, pokud na nich šetříte a děláte to sami. Takže investujte do zkušeného odborníka, který ví, co dělá, a dopřejte svým zubům ošetření, které si zaslouží.

Moje osobní zkušenost s opalescence bělením

Nejsem jenom chlap, který píše o opalescence bělení, jsem taky chlap, který ho vyzkoušel. Aby byl můj názor na toto téma kompletní, musel jsem samozřejmě vyzkoušet ten proces také na vlastní kůži. Nebo spíše na vlastních zubech.

Když jsem poprvé vstoupil do kliniky se slzami strachu v očích (ok, možná ne jsem přeháněl, ale byl jsem nervózní), netušil jsem, co mám čekat. Ale musím říct, že to bylo mnohem méně bolestivé, než jsem si myslel. Bylo to skoro jako normální návštěva zubaře, jen s tím rozdílem, že jsem odtud vyšel s bílejšími zuby.

Takže, to je pravda o opalescence bělení. Doufám, že jsem rozptýlil některé z vašich obav a vyjasnil některé z vašich pochybností. A kdo ví? Možná vás dokonce inspiroval k tomu, abyste to vyzkoušeli sami.

Jaroslav Novák

Jaroslav Novák

Napsat komentář