• Domů
  • Na co je dobrá ústní voda?

Na co je dobrá ústní voda?

Na co je dobrá ústní voda?

Rozumíte ústní vodě?

Zkoušel jsem vysvětlit svému psovi Maxovi, co to je ústní voda, ale vypadalo to, že si myslí, že se jedná o jeho novou hračku k žvýkání. No, teď vám to vysvětlím - v kostce, ústní voda je tekutina, kterou používáme k vyplachu úst pro zlepšení ústní hygieny. Je to nápoj, který je zároveň nepitný. Zdá se to zvláštní, že? Ale nikdy jsem se nezazdíval na stěně z toho, jak je to zajímavé. Mate vás to? No, pojďme se do toho ponořit hlouběji.

Ústní voda - jak funguje?

Jistě jste si všimli, že ústní voda má takovou tu silnou, ostrou chuť. Někteří ji milují, jiní ji nenávidí. Ale již jsem někdy přemýšleli, proč má ústní voda tak silnou chuť? No, je to kvůli obsahu alkoholu a esenciálních olejů. Ty pomáhají v boji proti bakteriím v ústech, což znamená, že pomocí ústní vody můžete snížit riziko zubního kazu a zánětů dásní. A to je teprve začátek.

Proč bych měl používat ústní vodu?

Odpověď je jednoduchá - abyste měli zdravé zuby a dásně. Ale pokud to nestačí, ústní voda může také pomoci se špatným dechem. Jakkoliv se snažíme, kartáček na zuby nemůže dosáhnout na všechny zákoutí našich úst. Ale ústní voda může. A prosím, nevnímejte mě špatně, nemyslím tím, že by ústní voda měla nahradit kartáč na zuby. V žádném případě! Ale je to skvělý doplněk.

Jak používat ústní vodu?

Někteří lidé přidávají ústní vodu do sklenice vody a pak ji použijí pro vypláchnutí úst. Jiní ji použijí přímo z láhve. Obecně platí, že byste měli ústní vodu používat po umytí zubů. Ale pozor, po vypláchnutí úst ústní vodou byste neměli pít ani jíst po dobu 30 minut. Myslím, že to jsem se naučil těžkou cestou, když jsem jednou hltal vodu přímo z láhve. Nebyl to můj nejlepší nápad.

Kolik druhů ústní vody existuje?

Existuje tolik druhů ústní vody, že bych mohl napsat celou knihu jen o tom. Fakt! Ale myslím, že by mě to trochu nutilo. Každopádně, různé ústní vody slouží různým účelům. Jsou tam ústní vody pro citlivé zuby, ústní vody pro zlepšení dýchání, ústní vody pro kontrolu zubního kazu a dokonce i ústní vody pro bělení zubů. Opravdu vám říkám, je to jako vědecký pokus, ale pro vaše ústa.

Co když mi ústní voda nevyhovuje?

Nevyhovuje vám chuť ústní vody? Nebojte se, nejste v tom sami. Je docela běžné, že lidé mají problémy s chutí nebo silným pocitem ústní vody. Pokud je to váš případ, pak byste měli zvážit nízkoalkoholovou ústní vodu. Je stejně efektivní, ale má méně ostrou chuť a pocit. A pokud vám to pořád nevyhovuje, pak doporučuji měnit značku. Existuje tolik možností, že si určitě najdete tu pravou pro vás.

Na závěr

Tak, co říkáte? Dává to smysl? Doufám, že ano. A pokud ne, no, možná bych měl přemýšlet o kariéře komedianta místo psaní blogů. Ale vážně, ústní voda je důležitá a měli bychom ji všichni používat. Takže, pokud jste ji dosud nepoužívali, doufám, že vás tento článek přesvědčil, abyste to začali dělat. A pamatujte, vaše ústa vám za to poděkují.

Karel Vrba

Karel Vrba

Napsat komentář